آموزش وردپرس قالب وردپرس قالب رايگان وردپرس درس وردپرس
در حق صائب، مجموعه رسالات امیری فیروزکوهی درباب صائب و سبک هندی منتشر شد – انتشارات پرنیان خیال

در حق صائب، مجموعه رسالات امیری فیروزکوهی درباب صائب و سبک هندی منتشر شد

«فراتر از فسون و فسانه» منتشر شد
اردیبهشت ۱۴, ۱۳۹۶
کتاب در حق صائب در کتابخانه ملی ایران رونمایی شد
شهریور ۲۹, ۱۳۹۶
نمایش همه

در حق صائب، مجموعه رسالات امیری فیروزکوهی درباب صائب و سبک هندی منتشر شد

زنده‌یاد استاد کریم امیری فیروزکوهی، شاعر، ادیب و حکیم معاصر یکی از نخستین شعرا و ادبایی است که در احیاء نام و شعر صائب تلاش خستگی‌ناپذیری از خود نشان داد و ضمن شرکت در انجمن‌های ادبی و حضور در مجامع فرهنگی و دفاع از صائب و احقاق حق نادیده‌گرفته‌شده‌ی او و تحمل انواع ناروایی‌ها،‌ رسالات ارزشمندی در حوزه‌ی صائب‌شناسی از خود به یادگار گذاشته‌ است که تاکنون نظیری در عرصه‌ی ادب فارسی ندارد. هیچ متن انتقادی یا پژوهش ادبی دانشگاهی و غیر آن در حوزه‌ی سبک هندی (یا سبک اصفهانی) و شناخت صائب و دیگر شاعران این طرز شریف نیست که در آن ذکری از نقطه‌نظرهای محققانه‌ی استاد امیری به میان نیامده‌باشد.
این مجموعه دربرگیرنده‌ی عمده رسالاتی است که استاد امیری فیروزکوهی در طی بیش از نیم قرن در حوزه‌ی شناخت صائب و طرز شعر او به قلم آورده است که تاکنون جای آن در میان منابع دست اوّل این حوزه خالی بوده است.

رقعی، شومیز، ۳۰۰ صفحه

برای خرید کتاب با ۲۰ درصد تخفیف به بخش فروشگاه سایت انتشارات پرنیان خیال مراجعه فرمایید

غزل شیوا
غزل شیوا
انتشارات پرنیان خیال با هدف ‌ارتقاء سطح عمومی فرهنگ کشور و سهیم شدن در نشر آگاهی‌های بایسته در سال 1393 به مدیریت دکترمحمدعلی شیخ‌الاسلامی (شیوا) تأسیس شد. در فاز اول چشم انداز پنج ساله‌ی انتشارات،‌نشر کتاب‌ های تخصصی در حوزه‌ی ادبیات و هنر در دستورِ‌کار انتشارات قرار گرفته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *