آموزش وردپرس قالب وردپرس قالب رايگان وردپرس درس وردپرس
ماه نخشب شاهکار سعید نفیسی منتشر شد – انتشارات پرنیان خیال
منتخبات صائب حیدرعلی کمالی منتشر شد
اسفند ۶, ۱۳۹۶
ستارگان سیاه – مجموعه داستان کوتاه سعید نفیسی منتشر شد
اسفند ۶, ۱۳۹۶
نمایش همه

ماه نخشب شاهکار سعید نفیسی منتشر شد

ماه نخشب – داستان های کوتاه تاریخی از مردان وطن خواه ایران – شاهکار سعید نفیسی

این کتاب مجموعه ای است از داستانهای کوتا تاریخی که در مورد مردان بزرگ و وطن خواه ایرانی در طی اعصار مختلف توسط سعید نفیسی خلق شده است. مجموعه کتاب ماه نخشب ابتدا در سال ۱۳۲۸ و با ده داستان به چاپ رسید و با استقبال بی‌نظیر در مدت کوتاهی نایاب شد. چاپ دوم آن با افزوده شدن چهار داستان در سال ۱۳۳۴ مجددا چاپ و منتشر شد و پس از آن در سال‌های دیگر همین چاپ، بدون تغییر تجدید گردید.

نفیسی در  مجموعه داستان تاریخی ماه نخشب در عین پایبندی به وقایع تاریخی مستند با استفاده از ترفندهای قصه‌پردازی که در آن تجربه‌ی کافی داشت، داستان‌هایی آفرید که از سویی با رعایت ایجاز فراوان خواننده را از مطالعه‌ی کتاب‌های تاریخی قطور بی‌نیاز و از سوی دیگر با ایجاد شوق و علاقه‌یی خاص او را به مطالعه و تحقیق بیشتر ترغیب می‌کند. شاید در کمتر کتابی از این دست در ادبیات فارسی چنین تأثیر همه‌جانبه‌یی را بتوان سراغ گرفت. از این رو به‌راستی باید کتاب «ماه نخشب» را «شاهکار سعید نفیسی» برشمرد.

این کتاب در اسفند ۱۳۹۶ توسط انتشارات پرنیان خیال با ویرایش و مقدمه دکتر محمدعلی شیوا در قطع رقعی و جلد شومیز چاپ و منتشر شده است impotenzastop.it.

غزل شیوا
غزل شیوا
انتشارات پرنیان خیال با هدف ‌ارتقاء سطح عمومی فرهنگ کشور و سهیم شدن در نشر آگاهی‌های بایسته در سال 1393 به مدیریت دکترمحمدعلی شیخ‌الاسلامی (شیوا) تأسیس شد. در فاز اول چشم انداز پنج ساله‌ی انتشارات،‌نشر کتاب‌ های تخصصی در حوزه‌ی ادبیات و هنر در دستورِ‌کار انتشارات قرار گرفته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *