آموزش وردپرس قالب وردپرس قالب رايگان وردپرس درس وردپرس
معرفی کتاب زائر هند – انتشارات پرنیان خیال
کتاب زائر هند منتشر شد
خرداد ۱۰, ۱۳۹۸
نمایش همه
📚 #انتشارات_پرنیان_خیال منتشر کرد:
#زائر_هند
نقد و شناخت #صائب ، #بیدل و دیگر نازک خیالان #سبک_هندی
#دکتر_عبدالحسین_زرینکوب
پژوهش و گردآوری: #دکتر_محمدعلی_شیوا 
وزیری _ شومیز _ ۲۳۸ ص / ۱۳۹۸
تهیه ازسایت انتشارات:
#زائر_هند
نقد و شناخت #صائب ، #بیدل و دیگر نازک خیالان #سبک_هندی
یکی از مهمترین ارکان پژوهش در هر زمینه ای بررسی سابقه مطالعاتی در موضوع است که نقش بی تردیدی در ایجاد بنیان های محکم علمی در ساختار پژوهش دارد.
پژوهش در عرصه ی شعر و ادب فارسی علیرغم سابقه ی درخشانش هنوز کودکی نوپاست که از قضا به طور عجیب الخلقه ای رشد کرده است؛ از این جهت که درباره ی بعضی از دوره ها و نیز بعضی از شاعران و ادیبان دهها هزار پژوهش انجام و به همین تعداد مقاله و کتاب منتشر شده و در کنار آن بعضی از دوره های ادبی علیرغم قابلیت فراوان مورد بی مهری یا بی توجهی قرار گرفته است.
شعر و ادب عصر صفوی متاسفانه در دسته ی دوم قرار می گیرد و جامعه ی ادبی هنوز در الفبای شناخت شعر این دوره و شاعران برجسته ی آن نظیر صائب، نظیری، کلیم، طالب، بیدل و … باقی مانده است.
یکی از دلایل اصلی که دانشجویان و پژوهشگران وارد عرصه ی پژوهش در شعر سبک هندی نمی شوند، فقدان منابع دست اول و مراجعی است که بتوانند ضمن استوار ساختن پژوهش خود از لحاظ علمی بدان وجاهت شایسته ببخشند‌.
#انتشارات_پرنیان_خیال با مدیریت #دکتر_محمدعلی_شیوا شاعر و صائب پژوه، در راستای اعتلای سبک شریف هندی تاکنون موفق به چاپ و انتشار آثاری قابل توجه در عرصه ی شناخت این سبک شده است.
کتاب ارجمند #زائر_هند که در خرداد ۱۳۹۸ منتشر شده است، درحقیقت مجموعه ای از  آرا و نقطه نظرات استاد فقید #دکتر_عبدالحسین_زرینکوب، پدر نقد نوین ایران درباب شناخت سبک هندی و شاعران گرانمایه ی آن است که توسط #دکتر_محمدعلی_شیوا گرداوری و تدوین شده و تحشیه های مفیدی بدان افزوده شده است‌.
#دکتر_محمدعلی_شیوا پیش از این کتابهای #درحق_صائب و #اخوان_صائب_و_سبک_هندی (نامزد بهترین کتاب حوزه نقد ادبی از یازدهمین جشنواره بین المللی شعر فجر ۱۳۹۵) را در شناخت شعر صائب و سبک هندی در کارنامه خود دارد.
بی شک آرا استاد زرینکوب در کتاب #زائر_هند می تواند مرجع و ملجا ارزشمندی برای دانشجویان و پژوهشگران عرصه ی شعر و ادبیات عصر صفوی قرار گیرد.
کتاب #زائر_هند
نقد و شناخت #صائب ، #بیدل و دیگر نازک خیالان #سبک_هندی
در قطع وزیری و جلد شومیز در ۲۳۸ ص در خردادماه ۱۳۹۸ توسط #انتشارات_پرنیان_خیال چاپ و منتشر شده است.
تهیه این کتاب فقط از طریق سایت انتشارات با لینک:
امکانپذیر می باشد.
غزل شیوا
غزل شیوا
انتشارات پرنیان خیال با هدف ‌ارتقاء سطح عمومی فرهنگ کشور و سهیم شدن در نشر آگاهی‌های بایسته در سال 1393 به مدیریت دکترمحمدعلی شیخ‌الاسلامی (شیوا) تأسیس شد. در فاز اول چشم انداز پنج ساله‌ی انتشارات،‌نشر کتاب‌ های تخصصی در حوزه‌ی ادبیات و هنر در دستورِ‌کار انتشارات قرار گرفته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *