برنامه رادیویی پرنیان خیال، نخستین برنامه تخصصی صائب‌شناسی در رادیو ایران بود که به کارشناسی و اجرای دکتر محمدعلی شیوا در زمستان 93 و بهار 94 در شبکه سراسری فرهنگ رادیو تولید و در شبهای چهارشنبه ساعت 10 شب پخش شد. این برنامه وامدار همت مدیرگروه وقت ادبیات شبکه فرهنگ، جناب آقای سعید یوسف‌نیا شاعر و بیدل‌شناس معاصر است. متاسفانه این برنامه با تصدی صادق رحمانی به عنوان رئیس شبکه فرهنگ و دستور مستقیم او ناکام و ناتمام ماند. اگرچه نهضت صائب‌شناسی با کارشکنی‌هایی از این دست از حرکت بازنمی‌ایستد. انتشارات پرنیان خیال نام خود را مدیون نام این برنامه‌ی خاطره‌انگیز است. برنامه یازدهم حاوی مصاحبه‌یی با استاد امیربانو فیروزکوهی درباره تلاشهای استاد کریم امیری فیروزکوهی در اعتلای یاد نام صائب است.

عولمل برنامه: سعید یوسف‌نیا (مدیر گروه وقت ادب شبکه فرهنگ)  دکتر محمدعلی شیوا (نویسنده و مجری)  بانو سکینه ارجمندی (مجری)  امیرحسین محمودی (تهیه کننده)

لینک بیست برنامه تولید و پخش شده

غزل زیر را هم دکتر شیوا به مناسبت آغاز این برنامه سروده‌‌اند که بیت اول آن با صدای آقای سعید یوسف‌نیا در تیتراژ ابتدای برنامه با آهنگسازی آقای …… اجرا شده است:

بيا به صحبتِ رويا به پرنيان خيال

سپار گوش تماشا به پرنيان خيال

بخوان حديثِ تبسم ز سطر سطرِ حضور

شنو كرشمه‌ي معنا به پرنيانِ خيال

من و تپيدنِ شوقي بر آستانِ وصال

تو و سماعِ تمنا به پرنيان خيال

ز تيشه خامه‌ي خون كرد بي گمان فرهاد

نوشت مشقِ جنون را به پرنيان خيال

چه نشئه‌اي! كه در آن دستِ شوق، مجنون‌وار

گرفته دامن ليلا به پرنيان خيال

رميده صحبتِ يوسف ز چنگِ استغنا

تنيده شرمِ زليخا به پرنيان خيال

خوش آن دمي كه زنيم از هواي صحبتِ دوست

نفس به شيوه ي «شيوا» به پرنيان خيال

زمستان 1393

محمدعلی شیوا